رئیس مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی عنوان کرد
رئیس مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی از افزایش ظرفیت کارشناسان پاسخگو و همچنین افزایش ساعات پاسخگویی در این مرکز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر اصغری رئیس مرکز ملی پاسخگویی، فعالیت های این مرکز را در ماه مبارک رمضان تشریح کرد.
عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم (علیه السلام) با بیان تجربه سال های گذشته فعالیت مرکز ملی در ماه مبارک رمضان و استقبال چشمگیر کاربران گرامی و بالا رفتن حجم تقاضای مردمی در خصوص پرسش های دینی در ایام ماه مبارک رمضان، برنامه های پاسخگویی ماه مبارک امسال که با عید نوروز نیز تلاقی کرده است را تشریح کرد.
وی زمینه های پاسخگویی کارشناسان مرکز ملی را در بخش‌های تخصصی قرآن، حدیث، احکام، اخلاق، عقاید، تاریخ، مشاوره و روانشناسی و سیاسی اجتماعی عنوان کرد. 
رئیس مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی ضمن برشمردن راه های ارتباطی با مرکز، ساعات کاری بخش های مختلف پاسخگویی در ماه مبارک رمضان را توضیح داد. پاسخگویی تلفنی مرکز - به غیر از یکم تا چهارم فروردین - با شماره تلفن سراسری 096400 از ساعت 8 الی 20 پاسخگوی مراجعین محترم خواهد بود. صندوق صوتی مرکز نیز به صورت 24 ساعته آماده دریافت سؤالات مردم عزیز می باشد.
همچنین کاربران گرامی می توانند سؤالات احکام شرعی خود را به صورت پیامکی و با ذکر مرجع تقلید خود، با شماره 30009640 مطرح کنند که حداکثر ظرف 5 ساعت پاسخ سؤال برای ایشان ارسال خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر اصغری یکی دیگر از راه های ارتباطی با مرکز را ارتباط از طریق فضای مجازی عنوان کرد و گفت: پاسخگویی فضای مجازی مرکز، در سامانه جامع خدمات پاسخگو متمرکز شده که از طریق نرم افزار تلفن همراه و همچنین وبگاه مرکز ملی به آدرس زیر در دسترس می باشد:

اپلیکیشن پاسخگو: https://mmps.ir/eEPGN

وب‌ پاسخگو: https://my.pasokhgoo.ir

البته کاربرانی که مایل به ارسال سؤال، خارج از سامانه پاسخگو و به صورت آفلاین می باشند می توانند از ربات های تلگرام و بله نیز استفاده کنند:

ربات تلگرام : t.me/pasokhgoo_ir_bot

ربات بله : ble.ir/pasokhgoo_ir_bot

حجت الاسلام والمسلمین دکتر اصغری در پایان با آرزوی قبولی طاعات در این ماه شریف برای عموم مردم عزیز گفت: تمام تلاش همکاران و کارشناسان این مرکز این است که در این ایام بتوانیم به بهترین وجه پاسخگوی سؤالات و تماس های هموطنان عزیز باشیم ولی به دلیل محدودیت امکانات و شرایط پاسخگویی و همچنین حجم بالای تماس های مردمی پیشاپیش از انتظار پرسشگران در طرح سؤال و دریافت پاسخ عذرخواهی می کنیم.