در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو مطرح شد؛
همزمان با دهمین سالگرد حضور مقام معظم رهبری به قم، حجت الاسلام حاج ابوالقاسم در برنامه گفتگوی ویژه خبری از فعالیت های حوزه در طی این ده سال گزارشی ارائه کرد.
پاسخگویی به سوالات دینی - حاج ابوالقاسمی

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی، همزمان با دهمین سالگرد حضور مقام معظم رهبری دام ظله به شهر مقدس قم، حجت الاسلام و المسلمین محمد حاج ابوالقاسم دولابی در استودیو گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما حضور یافت و در مورد فعالیت های حوزه طی این ده سال به گفتگو پرداخت.

عضو مجلس خبرگان رهبری در زمینه پاسخ به سؤالات دینی گفت: متاسفانه امروز پاسخ کاملی به تمام شبهات و سؤالات موجود در جامعه داده نمی‌شود؛ از سوی دیگر هجمه‌های نسبت به انقلاب و جهان اسلام از سوی غربی‌ها کم نظیر است.

استاد سطوح عالی حوزه درباره فعالیت های مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی تصریح کرد: این مرکز با حدود ۴۰۰ نفر از فضلای حوزوی، طی ده سال اخیر، بیش از ۲۵ میلیون پرسش را در بسترهای تلفنی، فضای مجازی، پیامکی و سایر کانال های ارتباطی پاسخگو بوده است که این حجم از پاسخگویی کارستان است.

حجت الاسلام و المسلمین حاج ابوالقاسم ادامه داد: کارنامه حوزه علمیه و علما طی ۱۰ سال اخیر در پاسخگویی به سوالات مردمی، درخشان بوده است.

روی هم رفته اگر بگوئیم پاسخ‌ها کاملاً منطبق بر حجم و تعداد شبهات و سؤالات نبوده درست است؛ اما نباید از زحمات بی شائبه جوانان آتش به اختیار و فضلای مستقر در پایگاه‌های پاسخ به سوالات در عرضه مجازی و واقعی غافل شد.