با عرض سلام و خسته نباشید
و همچنین تشکر بابت زحمات بی دریغ شما, سوال بنده این است که اگر دختری برای مدت طولانی خودارضایی می کرده و نمی دانسته که بعد از خود ارضایی بایدغسل کند تا عبادتش مورد قبول باشد,ایا او باید دوباره عبادت هایش را به جا بیاورد؟یا این که کفاره گناهانش را بدهد ؟اگر هیچکدام چه کاری باید انجام دهد؟لطفاراهنمایی بفرماییدیک دنیا ممنون از لطف و محبتتونوخدا نگهدار

محل زندگی :کشور سوئد

پرسشگر گرامی با سلام و تشکر از ارتباط شما با مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی؛
اگر واقعا جنب شده و دانسته که جنب است ولی نمی دانسته جنابت غسل دارد. نماز ها و روزه هارا باید قضا کند اما اگر اصلا نمی دانست با آن عمل جنب می شود در این صورت نمازهایی که بعد از جنابت و بدون غسل جنابت خوانده باید قضا کند ولی روزه ها قضا ندارد. البته اگر در روز ماه رمضان عمدا خود را جنب کرده باشد آن روزه را باید قضا کند.
در هر صورت واجب است از گناهش توبه کند.
اما اگر جنب نشده باشد و یا فعلا شک دارد که جنب می شده یانه نماز و روزه قضا ندارد.
توضیح:
اگر زن بر اثر تحریک های جنسی به قدری تحریک شود که به اوج لذت و شهوت جنسی برسد و در آن حال مایعی از او خارج شود جنب می شود وباید غسل جنابت کند.و اگر به اوج لذت نرسد و مایع خارج شود و یا به اوج لذت برسد ولی مایعی خارج نشود و یا شک کند که مایعی خارج شد یا نه جنب نمی شود و غسل لازم نیست. به دیگر سخن زن اگر یقین به خارج شدن مایع درحال اوج لذت پیدا کند جنب می شود و اگر یقین پیدا نکند جنب نمی شود. بنابراین مواقعی که زن بر اثر تحریک های شهوانی مقداری لذت می برد و در آن حال رطوبتی از او خارج می شود چون به اوج شهوت نرسیده جنب نمی شود و رطوبت خارج شده هم پاک است و وضو و غسل را باطل نمی کند.(1)
اوج لذت و شهوت به حالتي گفته مي شود. که در آن حال معمولا انسان از خود بي خود مي شود و لذت زيادي مي برد و مني بيرون مي ريزد. و بعد از تمام شدن آن حال انسان احساس تخليه شدن و ارضامي کند و حالت شهوتش تمام مي شود و بدنش سست مي شود و حالت تحريک آميزي که قبل از تخليه شدن داشت ديگر آن حالت را ندارد. مثل اين که انسان گرسنه دلش غذا مي خواهد ولي وقتي غذا خورد و سير شد ديگر ميل به غذا ندارد.
پی نوشت:
1. آیت الله خامنه ای، استفتاآت، سوال171 و 195.