سلام

خيلي ناراحتم.
نمي دونم چه كار كنم.
همه مردا زز ميشن تو زندگي ما برعكس شده.

اين خيلي اذيتم ميكنه كه كامل سوارم شده.
خسته شدم بس كه هر چي گفت گفتم چشم.

1 سالو نيمه ميشناسمش.
1 سال شوشو عالي بود
حرف گوش كن.در مواقعي كه حرفم منطقي بود
مهربون با محبت.و..... از همه مهم تر بهم اهميت ميداد. و توجه ميكرد.
فقط خانوادش كفريم ميكردن.

از عيد به بعد اخلاقش عوض شده.
نمي دونم رو چه حساب.

گفتم نزديك عروسيه فشار روشه. هر چي گفت گفتم چشم.

عروسي هم تموم شد. منم كه فقط چشم ميگفتم و باهاش مهربون بودم.
اما بهتر نشد هيچ بدترو بدتر شد.

يكي گفت بس كه بهش محبت كردي اينجور شده.
محبتو كم كردم. باهاش محكم برخورد كردم.بازم نشد.
باهاش حرف زدم.بازم نشد
باهاش قهر كردم.بازم نشد
باهاش بحث كردم. داد زدم.بازم نشد

نشد كه نشد.

خلاصه روز به روز بدتر ميشه.
به هيچ صراطي هم مستقيم نشد.
زير شكم .بازم نشد
شكم.بازم نشدبازم نشد
مهربوني به خانوادش.بازم نشد

نشد كه نشد.
قاطي كردم.

يكي گفت خرش از پل رد شده هويت اصليشو رو كرده.
يعني 1 سال فيلم بازي كرده؟
حس ميكنم ذاتش خوبه.فك نكنم فيلم بازي كرده

يا يكي سياست غلط يادش ميده.كه اينم ول كن اون سياستا نيست

در اين موردم باش حرف زدم. اما كار ساز نبود. راحت ميزنه زيرش.
ميگم چرا بيتفاوتي.بي محلي بي مسيوليتيو.....
اينجا اون كارو نكردي و......
ميزنه زيرشو بهونه الكي مياره
و از نظدش بي توجهي بهم اصلا چيزي نيست كه من بخوام گله كنم.
اخه از اين ميسوزم از همه جهت در اختيارش.
هر چي ميگه مي گم چشم
اخرشم اين
خواستهام اصلا واسش اهميت نداره.

از طرفي 3ماهي هست فهميدم
خانوادش شديد تو كار دعا نويسو سحروطلسمو جادوان.
حتي يه بار متوجه شدم جاريم يه چي تو دست شويي ريخيت.

مادرش از شكلات متنفر جالبه بدونين تو كيفش هميشه هست.
شنيدم معمولا ادمارو چيز خور ميكنن.پس از وقتي متوجه شدم تو كار دعا نويسو سحروطلسمو جادوان.هواسمو جمع كردم.

جالب بود
از روز قبل به مادرش گفته بود ما ميايم. (من اصلا خبر نداشتم)
رفتيم مادره نبود 30 دقيقه بعد اومد.

جالبه حتي لباس عوش نكرد فقط مانتو در اورد چايي ريخت اومد جفت پسرش نشست.
سريع از كيفش 2 تا شكلاتصورتي در اورد
شوشو همون موقع انداخت بالا
اما من نخوردم (بازم اين زياد شك بر انگيز نبود تا اينكه)
خلاصه پدر شوهرم گفت خانم پس من چي .يه هو ديدم مادر شوهرم دست كردتو كيف يه زيپ ديگه وا كرد اونجا پر شكلات يه مدل بود.
از اونا به شوشو خودش داد نمي دونم اگه چيزي نبود چرا به همه يه مدل نداد

كلا كارش مشكوك بود.و البته بگم مطينم تو اين كاران.خواهر شوهرم خودش يه بار از دهنش در رفت.
به شوشو گفتم چرا هر چي ميدن سريع ميخوري. گفت مامانم داد مگه چيه.

منم هيچي نگفتم.

يكي كه شوشو ميشناسه.
و بهش موضوع
خانوادش شديد تو كار دعا نويسو سحروطلسمو جادوان.
نگفته بودم.

داشتم باش دردو دل ميكردم گفت خودش كه خيلي خوب بود يه هو اين قدر عوض شده عجيبه شايد خانوادش كاري كردن
بايد بري باطل كني كه فلاني همين شده كارشون به......

اما من جايي نميشناسم

حالا من نميدونم از چيه
كمكم كنيد

پرسشگر گرامی با سلام سپاس از ارتباط تان با این مرکز.
از اين كه ما را امين خود دانسته و به ما اعتماد كرده و مسايل خود را با ما در ميان نهاده‌ايد، سپاسگزاريم.
نوشته تأسف‌بار شما را كاملاً مطالعه كرديم. از يك سو صبر و تحمل بالاي شما را در برخورد با شوهرتان ستوديم . از سوي ديگر از رفتار تنگ‌نظرانه شوهرتان متعجب شديم. به هر حال در پاسخ به مشکل شما نکاتی را تقدیم می داریم:
1. دعا و نفرين و نوشتن آن ها بر كاغذ براي انداختن اختلاف بین زن و شوهر صحّت ندارد، خداوند چنين دعاهايي را مستجاب نمي كند، ولي سحر و جادو به طور كلي تأثير دارد. گرچه اثر رواني و راه رفع سحر و جادو اين است كه انسان هر روز آيت الكرسي و سوره هاي فلق و ناس را بخواند.
خداوند شرّ را برطرف مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌كند. دعايي كه دعا نويسان عليه افراد انجام مي دهند و يا آن كه دعاي ايشان سبب تفرقه قلب ها مي شود، نمي تواند زيان جدّي به زندگی افراد وارد كند . دعانویسان هيچ گاه نمي توانند بدون اجازه خداوند به انسان زيان برسانند.
تنها دعاهایی داراي اثر مي باشد كه از دعاهاي منقول در روايات باشد, نه دعاهاي جعلي كه گروهي از دعانويسان استفاده می کنند.
2. زندگي در دنيا در كام هيچ كس براي ابد شيرين نخواهد ماند. ما همه مسافراني هستيم كه چند روزي در دنيا رحل اقامت مي‏افكنيم . بايد به فردايي بينديشيم كه تمامي ندارد و آغاز راه است، بنابراين نه مي‏توان به خوشي دنيا دل بست و نه مي‏توان غم را جانشين قرار داد. تمام انسان‏ها به جز معصومين(ع) در معرض طغيان و عصيان هستند . نمي‏توان كسي را يافت كه از هر جهت كامل باشد، پس كمال نزد انسان‏ها از امور نسبي است . هر كس به اندازه تلاشي كه مي‏كند و به تهذيب نفس و اخلاق مي‏پردازد، از آن بهره مي‏برد و از ديگران متمايز مي‏شود.
3. خواهر گرامي! اينك به زندگي مشتركي روي آورده‏ايد كه هم فراز دارد و هم نشيب، غم‏ها و شادي‏ها در زندگي مشترك تقسيم مي‏شوند . گذشت و چشم پوشي لااقل در يك طرف بايد باشد، تا زندگي از ثبات و قرار لازم برخوردار شود. اگر انسان بخواهد به چشم بدبيني، طعنه، حساسيت، اضطراب به دنياي اطراف خود بنگرد، همه چيز را معيوب مي‏بيند . اين درست بر عكس شيوه و رفتار معصومين گرامي است.
4. شايد روي‌ كره زمين‌ ميان‌ دو مرد يا دو زن‌، وحدت ‌رويه ‌و سليقه ‌يافت‌ نشود. خداوند به‌ حكم‌ مشيت‌ خود، زن‌ و مردي‌ را كه ‌از نظر روحيات ‌و سليقه‌ها متفاوت‌اند، زير يك ‌سقف ‌جمع‌ كرده‌ است‌. براي‌پيشگيري ‌از نزاع‌ و كشمكش‌ خانوادگي ‌بايد بر نقاط‌ مشترك ‌و جنبه‌هاي ‌اثباتي‌ توجه‌كرد . از اعمال‌ سليقه‌هاي ‌شخصي ‌چشم‌ پوشي‌ نمود. يكي‌ از عواملي‌كه ‌در افزايش‌ صميميت ‌و ايجاد محبت‌ مؤثر است‌، خوش‌زباني‌ و رعايت‌ ادب‌ است‌. امام‌ سجاد(ع) مي‌فرمايد: "گفتار نيكو، مال‌ را زياد و روزي‌ را فراوان ‌مي‌كند و موجب‌افزايش‌ عمر و محبوبيت‌ در محيط‌ خانوادگي ‌و ورود به ‌بهشت‌ مي‌شود."(1)
به‌ شيرين‌ زباني‌ و لطف‌ و خوشي ‌تواني ‌كه ‌پيلي ‌به‌ مويي ‌كشي‌
اگر همسرتان‌ عصباني‌ شد، با عقل‌ و فراست‌ موقعيت ‌او را درك ‌نماييد و سكوت ‌اختيار كنيد. بعضي ‌فكر مي‌كنند اگر در مقابل‌ خشم‌ شوهر سكوت‌ كنند، در موضع ‌ضعف ‌قرار مي‌گيرند، در حالي‌ كه‌ قضيه‌ كاملاً بر عكس ‌است‌، زيرا پس‌ از فرو نشستن ‌خشم ‌و برگشت‌ به‌ حالت‌ عادي‌، در مي‌يابد زن‌ فهميده‌ و دانايي ‌دارد. اگر به ‌زبان‌ هم‌ اقرار به ‌اشتباه ‌نكند، قطعاً ندامت‌ قلبي ‌براي ‌او حاصل‌ خواهد شد. پيامبر اكرم‌(ص) مي‌فرمايد:"هر زني‌ كه‌ در مقابل‌ بداخلاقي‌ شوهرش‌ بردباري‌ كند، خدا ثواب‌ آسيه‌ همسر فرعون را به‌ وي‌ عطا خواهد كرد."(2)
در جاي ‌ديگر مي‌فرمايد:"عفو و بخشش‌، عزت‌ و بزرگي‌ صاحبش‌ را زيادتر مي‌كند. عفو داشته‌ باشيد تا خدا شما را عزيز گرداند."(3)
6. زندگي، پيچ و خم و فراز و نشيب بسيار دارد . مطالبي كه نوشته ايد, كم و بيش در برخی زندگي ها وجود دارد; مهم اين است كه ريشه يابي كنيد و ببينيد براي چه شوهرتان با شما چنين برخوردي دارد. مشكل را ريشه اي حل كنيد و دل او را به دست آوريد. بنابراين , نبايد به مشكلات با ديده غير طبيعي بنگريد.
بدون شک مجموعه‌ عواملي‌ در روحيه ‌شوهرتان‌ تأثير داشته‌ که باعث شده اخلاق و کردار او نسبت به شما تغییر کرده است‌ كه ‌باید ریشه یابی شود . آنگاه در صدد‌ حل‌ آن بر آمد. در این زمینه می توانید از یک مشاور خانواده کمک بگیرید.
5. يكي از مسائلي كه متأسفانه مورد غفلت جوانان واقع مي‏شود، دقت در انتخاب همسر است. اگر در آن مرحله با دورانديشي و ژرف‏نگري همسر مناسب برگزيده نشود و با شتاب زدگي و عجله تصميمي اتخاذ گردد، در سال‏هاي بعد، با آغاز ناسازگاري‏ها و اختلافات، كانون گرم خانواده به سردي و خمودي خواهد گراييد. در حال حاضر اين وضع در مورد زندگی شما اتفاق افتاده است.
اما راه چاره چيست؟ اگر چه طلاق و جدايي در اسلام، حلال مبغوض محسوب مي‏شود، اما در مواردی و به عنوان آخرين راه حل و در جایی که راه حل های دیگر عملاً کارآیی نداشته باشند و چاره‌اي جز آن نباشد، پیشنهاد مي‏شود، به هر حال جلوی ضرر را هر وقت بگیرید، منفعت است!
7. براي رفع بحران موجود، به خدا توكل كنيد و از او ياري بخواهيد . از مأيوس شدن بپرهيزيد كه سلاح شيطان است. زندگي دنيا همواره با فراز و نشيب توأم است اما خداوند قدرت ايستادگي در برابر سختي‏ها را به انسان داده است. از اين نيروي خدادادي استفاده كنيد و نسبت به آينده اميدوار باشيد.
در نااميدي بسي اميد است پايان شب سيه سپيده است‏
اساساً امكان ندارد دو جنس مخالف (مرد و زن ) با هم زندگي كنند و از همه جهات , سازگاري و توافق اخلاقي داشته باشند; مهم اين است كه زندگي خويش را بر اساس فداكاري , ايثار, صفا, محبت , ظرفيت انتقاد شنوي , نقد پذيري , ايمان به خدا و تقوا تنظيم نماييم و به اعتبارات فاني دنيا توجه نداشته باشيم.
8. اگر در برابر بدگويي ها و جسارت ها و اهانت ها و ناراحتي هاي شوهرتان , كرامت و بزرگواري و ايثار و فداكاري و مهر و محبت نشان دهيد, نه تنها مورد عنايت ويژه خداوند قرار مي گيريد و درهاي ملكوت و جبروت بر روي شما گشوده مي گردد, بلكه بدون شك او را متحوّل مي كنيد و باعث احياي او مي گرديد . هيچ پاداشي بالاتر از احيا و زنده كرده يك انسان نيست; قرآن مي فرمايد:
« من احين نفساً فكانّها احين الناس جميعاً; هر كس يك نفر را زنده كند, گويا تمام مردم دنيا را احيا كرده است ». براي موفقيت در اين وادي به قرآن و اهل بيت(ع) پناه ببريد . به آن ها متوسل شويد . در کنار آن سعی کنید. برخی از مهارت های زندگی را فرا گیرید و در زندگی خود به کار گیرید.
اميدواريم به لطف حق تعالي و با تدبير و دورانديشي و همفكري با مشاوران و اهل خرد و تجربه بر مشكلات چيره شويد . تصميم صحيح را كه به صلاح تان است بگيريد.
در اين اوضاع حساس، از خدا كمك بخواهيد و طلب خير نماييد.

پي نوشت ها:
1. غرر الحكم‌، ج‌6، ص‌173.
2. بحارالانوار ج‌153، ص‌247.
3. همان‌، ج‌68، ص‌419.