پاسخ ارائه شده در پاسخ به سوال یک پرسشگر با مشخصات خاص می باشد لذا در صورتی که سوالی دارید از طریق درگاه های پاسخگویی پیگیری فرمائید.
ميتونم براي بلوغ زودرس اينا رو ببينم تا سريع تر به بلوغ برسم ؟
اگر نوجوان بداند و آگاهي پيدا كند كه چه تغييراتي در وجود خود و همسالانش رخ مي دهد، آن وقت گذشتن از اين دوران بحراني براي او آسان خواهد شد.

جديدا بنده به عكس هايي روي آوردم كه به من لذت دنيوي ميده . آيا اگر به بلوغ رسيدم ميتونم براي بلوغ زودرس  اينا رو ببينم تا سريع تر به بلوغ برسم ؟ ( شايد شما پيش خودتون بگيدچرا دوست دارم بلوغم زودرس بشه و زود تر بياد. دلايلش رو تو زير نگاه كنيد )

 

1- تو سري خوردن از دوستان دوران بچه اي كه هم اكنون به سن بلوغ رسيده اند .

 

2- ناراحتي از سبك شمردن من توسط ديگران

 

3- اينكه همه ميتونن منو كتك بزنن

 

4- اينكه چهره ام بچه گانس و به مغازه اي ميرم من رو عمو صدا مي كنن .

 

5- صدام نازكه و رفتارام بچه گانس همه منو بچه ميدونن .

 

و ...

 

گرچه راستيتش رويت اون عكسافقط در اين راستا هم نيست يعني اهداف ديگه ای از جمله لذت دارم

مهمترين و حساس ترين دوران زندگي انسان ، دوران بلوغ است. اگر نوجوان بداند و آگاهي پيدا كند كه چه تغييراتي در وجود خود و همسالانش رخ مي دهد، آن وقت گذشتن از اين دوران بحراني براي او آسان خواهد شد. مهمترين ويژگيهاي اين دوران، بروز تمايلات جنسي است. و ندانستن و آگاه نبودن از اين مسايل، ضامن گناه نكردن و پاك ماندن نيست.

اگر نوجوان به طرز واقع بينانه اي و از طريق يك منبع صلاحيت دار با مسايل كلي بلوغ و حتي مسايل توليد مثل، كه مبدأ آفرينش، آن را در موجودات عالم اعم از انسانها و حيوانات و نباتات، جهت حفظ و بقاي نسل شان قرار داده است، به طور منطقي و طبيعي آشنا شود، امكان بروز انحراف كاهش مي يابد. قطعا آموزش مدارس در زمينه بلوغ و ويژگيهاي آن براي نوجوانان ما ناكافي است. والديني كه عبور از اين بحران را صرفا به مدارس و آموزشگاهها مي سپارند بزودي با ناهنجاريهايي در زمينه دوست يابي و انحراف نوجوانان خود روبرو مي شوند كه با پيشگيري از آن مي توانستند جوان آينده خود را در مقابل بسياري از تهديدات بيمه كنند. اميدواريم دقت و توجه والدين گراميتان در همه مراحل زندگي بدرقه راه شما باشد و با افزايش آگاهي هاي لازم در زمينه تربيت سالم و توسل دائم به ائمه (عليهم السلام) باقيات الصالحات خوبي را براي خود بجاي بگذارند. شما نيز با برقراري رابطه نزديك تر با والدين خود راه صحيح و سالمي را براي به دست آوردن پاسخ سوالات خود انتخاب كنيد. قطعا حل مشكلاتي كه در بالا بيان كرديد منحصر در بلوغ و رشد جسمي و جنسي نيست. افزايش اعتماد به نفس مستلزم همكاري و تشويق ها و نوع تربيت والدين است. پس با اين فرضيه كه در صورت رسيدن به سن بلوغ تمامي مشكلات شما حل مي شود، خودتان را گول نزنيد. در ادامه براي آشنايي بيشتر نكاتي را ارائه مي كنيم.

دوران بلوغ در واقع يك تغيير و تحول شديدي است كه سرتاسر وجود نوجوان را فرا مي گيرد. بلوغ يك نوع تولد مجدد است. يعني با بلوغ شخص ديگري با روحيه و اختصاصات جسمي متفاوت از كودك به وجود مي آيد.

ويژگيهاي دوران بلوغ:

1- در اين مرحله نوجوان خواهشها و تمايلات متفاوت و متضادي دارد. از طرفي خود خواهي كودكانه با ديگر دوستي در هم مي آميزد.

2- با اين كه جوان مي خواهد با دوستان خود باشد، علاقه مند به تنهايي است

3- در اين دوران، كودك پرجنب و جوش ديروز به جوان حساس و تأثير پذير امروز مبدل شده است.

4- تغييرات سريع جسمي ، تأثيرهاي فراواني در حالتهاي روحي او مي گذارد.

5- با ظاهر شدن نيروي جنسي جوان، احساس خاصي به جنس مخالف در او پديد مي آيد.

6- جوان در اين دوره، داراي روحيه كنجكاو و در عين حال دچار نوعي سردر گمي است.

7- حساس و زود رنج بوده و در مقابل رفتار ديگران به سرعت واكنش نشان مي دهد.

8- گاهي به فكر فرو مي رود و زماني به سخنان اطرافيان مي انديشد.

9- به شدت از همسالان خود، الگو مي پذيرد و از رفتار آنان پيروي مي كند.

10- رفتار خود را با انگيزه هاي دروني، تشخص طلبي و استقلال جويي بروز مي دهد.

بنابراين دوران بلوغ با اين ويژگيها،  يك دوره بسيار حساس و طبق نظر روانشناسان دوره بحران زندگي انسان است . و به همان مقدار كه مهم و سرنوشت ساز است، همان مقدار وظيفه والدين و مربيان را سنگين تر مي كند.پس بايد به نوجوان كمك كرد تا اين مرحله از زندگي را  به خوبي  بگذراند.

نكته قابل توجه اين است كه در بيان مسايل بلوغ نبايد شرم و حيا كرد. چرا كه اگر مسايل بلوغ از طريق منطقي و توسط اشخاص صلاحيت دار  به نوجوان بيان نشود، والدين شما بايد مطمئن باشند از طريق راههاي خلاف آگاهي يافته و دچار سردر گمي و بحران و افت تحصيلي خواهد شد.

اما وظايف والدين شما در مواجهه با بلوغ فرزندشان چيست؟

1- وقتي نوجوان به سن تكليف رسيد، مي توانند يك جشن تكليف  با حضور دوستان و همكلاسيهايش براي او بگيرند. و يك نفر از مربيان صلاحيت دار را دعوت كرده تا در مورد مسايل بلوغ و تكاليف آنها صحبت بكند، اين مقدمه اي مي شود تا خود والدين هم بعضي مسايل بلوغ را بتوانند به او بيان كنند. 

2- مسايل كلي از جمله؛ تكاليف شرعي مثل نماز و روزه و احكام و مسائل آنها را به نوجوان بيان كنند. مثلا به نوجوان بگويند شما ديگر بزرگ شده ايد، از اين به بعد شما در رديف افراد بزرگ قرار داريد، و خداوند از افراد بزرگ تكاليفي را خواسته است و اين تكاليف، مكان و زمان و آداب خاصي را مي طلبد. كه بايد آنها را ياد بگيري و انجام بدهي. 

3- آشنا كردن نوجوان با مربيان صلاحيت دار تا ايشان مسايل بلوغ را براي آنها در مناسبتهاي مختلف بيان كند.

4- تهيه كتابهايي در زمينه بلوغ و ارايه آنها به نوجوان.