از ظاهر آیات قرآن و روایات بر مي آيد كه، آدم و حوا علیهما السلام اولین انسان ها از نسل موجود بشر روی زمین بوده و نسل کنونی بشر به آن ها می¬رسد. اما ظاهراً قبل از این نسل بشر، موجوداتی شبیه به انسان بر زمین وجود داشته¬اند که به نوعی موجودات تکامل نیافته و ابتدایی محسوب می شدند.
ما معتقدیم انسانی که به عنوان اشرف مخلوقات شناخته می شود، از نسل آدم و حوا است. آدم و حوا اولین افراد این نوع هستند. پيش از آنان فردی از این نوع وجود نداشته و مخلوقاتی که بوده¬اند، از نوع های دیگر بوده اند. اما شباهت¬های بسیاری به ما انسان ها داشتند.
قرن¬ها از زمان آدم و حوا علیهماالسلام موجودات انسان نمایی روي زمین زندگی می¬کردند. شاید بعضی از آثار و فسیل-هایی که هر از گاهی از موجوداتی شبیه انسان به دست می¬آید، مربوط به همین ادوار باشد.
امام سجاد(ع) به یکی از اصحاب فرمود: آیا گمان کردی که خداوند پيش از شما مخلوقی را خلق نفرمود؟ به خدا سوگند! خداوند هزار هزار آدم و هزار هزار عالَم آفرید که شما در آخرین آن عوالم قرار دارید. ( بحارالانوار، ج 25، ص 25 )
پس بر اساس بعضی روایات، نسل کنونی انسان، فرزندان آدم و حوا علیهما السلام هستند، اما موجوداتی همچون انسان در نسل¬های متعدد روی زمین می زیستند که شباهت های بسیاری به بشر داشتند، هر چند انسان نامیدن آنان به معنای دقیق کلمه چندان قابل قبول نیست.

با توجه به عدم امکان پاسخگویی در بخش نظرات لطفا سوالات خود را در سامانه «ارسال پرسش» یا بخش «پاسخگویی آنلاین» مطرح نمائید

CAPTCHA
سوال امنیتی
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.