روزی 2 بار اینکار را میکردم البته وقتی دورم شلوغ میشد 2 روزی 1 بار خود ارضایی میکردم و تا الان که 26 سالمه ادامه دادم ولی چیزی در داخل مهبلم نکردم فقط با فشار پاهام به همدیگر . مالیدن چوچولم به نظر شما الان چه مشکلاتی برای من بوجود آمده و چه مشکلات قرار است در آینده برایم پیش آید که خود از آن بیخبرم؟ لطفا مرا راهنمایی کنید.

پرسشگر گرامي با سلام و سپاس از ارتباطتان با اين مركز
شما ناخواسته به برخی اطلاعات جنسی دست یافته‌اید؛ ولی به دلیل انکار بسیاری از افراد جامعه و ترس از برچسب، این موضوع را با والدین خود در میان نگذاشته و دچار یک عادت رفتاری نامناسب شده اید که درمان آن مانند هر برنامه ترک عادت نامناسب نیازمند یک برنامه ریزی توسط روانشناس و پیگیری از سوی شما است تا به تدریج حذف گردد. به واژة «تدریج» با دقت توجه نمایید! هر گونه انتظار نابجا می‌تواند اضطراب بیشتری را در شما ایجاد کند. بنا بر این برای شما و هر فردی دیگر که در این وضعیت قرار دارد، توجه به این نکته ضروری است که همه چیزی در تدریج به تثبیت می‌رسد و شما نیز می توانید به تدریج به درمان برسید. در خصوص عوارض خودارضایی گاهی اغراق می‌شود؛ اما افراط در آن و پیاپی شدن آن، خود عوارضی را در پی خواهد داشت:
1- مرحله‌ مشكل‌ساز: در افرادي بروز مي‌كند كه روزانه بيش از يك يا دو بار استمنا مي‌كنند. عوارض آن عبارتند از:
ا) خستگي و كوفتگي
ب) عدم تمركز حواس
پ) ضعف حافظه
ت) استرس و اضطراب
2- مرحله‌ گرفتاري شديد: در افرادي كه در روز سه تا چهار بار استمنا مي‌كنند پديدار مي‌شود. عوارض آن عبارتند از:
ا) خستگي و كوفتگي
ب) تغييرات سريع خلقي
ج) حساسيت بيش از حد و زود رنجي
د) كمردرد
ه) نازك شدن موها (به دليل برهم خوردن نظم هورموني)
و) ناتواني جنسي زودرس در جواني
ي) بي‌خوابي، بدخوابي و مشكلات مشابه آن‌
3- مرحله‌ گرفتاري بسيار شديد: در اين حالت فرد روزانه حتي پنج بار استمنا مي‌كند كه عوارض بسيار شديدتري در او ظهور مي‌يابد:
ا) خستگي و كوفتگي
ب) ريزش شديد موها
ج) تار شدن ديد چشم‌ها
د) وِز وِز گوش
ه) انزال زودرس و غيرارادي و خروج مني به صورت قطره قطره
و) درد كشاله‌ ران و ناحيه‌ي تناسلي
ي) دردهاي قولنجي در ناحيه‌ي لگن و استخوان دنبالچه
عوارض ديگر :
1 - خستگي و كوفتگي مفرط:
به دليل انرژي‌بر بودن اعمال جنسي كه خود ارضايي را نيز شامل مي‌شود، موجب كمبود انرژي و تخليه‌ ذخاير گليكوژن (نوعي قند كه براي تأمين انرژي سلول‌هاي عضلاني لازم است) مي‌گردد، در نتيجه خستگي و كوفتگي مفرط روي مي‌دهد. همچنین عوارض فرسودگی روانی به دلیل کاذب بودن رابطه و بازخورد منفی نسبت به چیزی که در خارج وجود ندارد از جمله قطعی‌ترین عوارض خودارضایی است.
2- گرفتگي عضلاني:
براي رسيدن به حالت اوج لذت جنسي يا ارگاسم، عضلات بدن و دستگاه تناسلي چه در مردان براي تخليه‌ي اسپرم و چه در زنان براي پمپاژ خون به ناحيه‌ي تناسلي منقبض مي‌شوند. در استمنای اعتياد گونه و زياده از حد، عضلات هميشه در حال انقباض و گرفتگي هستند.
3- آسيب روحي - رواني:
بيشترين آسيب و عارضه‌ خود ارضايي آسيب روحي و رواني‌اي است كه به خود فرد وارد مي‌شود. مهم ترين اين عوارض افسردگي و احساس گناه پس از خود ارضايي است. ضعف حافظه و حواس‏پرتي، اضطراب، منزوي شدن و گوشه‌گيري، بي‌‏نشاطي و لذت نبردن از زندگي، پرخاش‌گري، بداخلاقي و تندخويي، كسالت دائمي و ضعف اراده، احساس حقارت و عدم اعتماد به نفس از ديگر عوارض روحي- رواني اين امر هستند.
4- عوارض اجتماعي:
ناسازگاري خانوادگي، بي‌ميل شدن به همسر و ازدواج، ناتواني در ارتباط با جنس مخالف و همسر (استمنا بعد از ازدواج) احساس طرد شدن و از بين رفتن عزّت، پاكي، شرافت و جايگاه اجتماعي، دير ازدواج كردن و لذت نبردن از زندگي مشترك و... از آسيب هاي اجتماعي خود ارضايي هستند.
اما در نهایت اصلی ترین راه برطرف نمودن این عادت ناپسند استفاده از روش های تغییر فکر و توقف افکار مبتنی بر تصاویر جنسی است که می‌تواند احساسی خوشایند در فرد ایجاد نماید. هر چند با انجام روش‌های تن‌آرمیدگی می‌توان تا حدّ زیادی از ادامه این روند کاست اما در درمان به آن نیز بسنده نمی‌شود و به فرد مبتلا یاد می‌دهند که چگونه با شمارش 1، 2، 3، به خودش با صدای بلند فرمان بس! داده و فکر خود را که شامل تصاویر جنسی متوقف سازد. این روش ظاهراً ساده کاملاً اثربخش بودن خود را اثبات نموده است و یکی از روش های جالب و کوتاه توقف فکر محسوب می‌گردد. فرد پس از مدتی در نهایت قادر می‌شود تا با یک صدای نجوای درونی به افکار نامتناسب خود پایان دهد.
اما از انجا که افراد دارای ویژگی های منحصر به فردی نیز هستند، همیشه بررسی بالینی افراد این امکان را به روانشناس می‌دهد تا بهترین روش درمانی را بر اساس ویژگی‌های فرد طراحی نماید و آن را همچنان تقویت نماید. به هر حال نباید فراموش نمود که ما با طیف وسیعی از فنون درمانی روبرو هستیم که هر یک کارآیی خاصی را برای یک فرد داشته و می‌تواند جالب توجه و کامل تلقی شود و نقش آفرین باشد.
در حال حاضر این موارد بهترین و عملی‌ترین گزینه‌های موجود هستند و آنچه شما و هزاران نفر مانند شما بدان احتیاج دارید، تجویز و دریافت راهکارهای هزار گانه‌ای و کامل!! نیست که برخی مشاورین شیفتة ارایه آن هستند و هرگز فرصت اجرا نمی‌یابند، چون فرد پیگیری کننده‌ای وجود ندارد که ناظر بر اجرای کیفیت آن باشد و آن را تضمین نماید؛ بلکه اجرای صحیح و با کیفیت بیرون امدن از وضعیت اضطرابی و سپس مراجعه به یک روانشناس برای چک کردن چندین روش اصلی و در صورت عدم موفقیت استفاده از روش های جایگزین به جای روش های اصلی است که می تواند درمان(برطرف شدن عادت یا کاسته شدن از میزان دفعات) را تضمین نماید.
روش های درمانی رفتارگرایانه بر این اندیشه متمرکزند که هر اندازه از میزان تقویت و کسب پاداش هنگام خودارضایی بکاهید بهتر خواهید توانست ان را ترک کنید و یا از میزان آن بکاهید. بنابراین در یک روش فرد هنگام مبادرت به انجام این رفتار در کنار یک محرک آزار دهنده قرار می‌گیرد و به تدریج از آن دلزده می‌شود؛ مثلاً هنگام قرار گرفتن در کنار یک بوی نامطبوع مانند ظرف زباله و مواردی مانند ان که در این نوشتار نمی‌گنجد. این روش در موارد متعددی از مراجعین بکار گرفته شده است و با بازخوردی مناسب روبرو بوده است؛ البته توجه به محدودیت‌های یک تقویت نیز کاملاً ملحوظ است. با وجود این، چیزی از ارزشمندی ان در کاستن از موارد شدید و یا افراد فاقد اراده ترک نمی کاهد. در روش دیگر رفتارگرایی فرد با استفاده از دستگاه شوک دهنده هنگام مبادرت به خودارضایی به تدریج میزان شوک را افزایش داده و این فرایند به تعداد قابل توجهی بکار بسته می‌شود.